Studenci to ważna grupa najemców, która jest najbardziej aktywna we wrześniu i październiku. Wtedy właśnie żacy, którzy zdecydowali się na naukę poza rodzinnym miastem, szukają dla siebie lokum blisko uczelni. Wielu rentierów jest nastawionych na najem mieszkań młodym ludziom. Jeśli dysponujesz lokalem w mieście studenckim i ty możesz zarabiać w ten sposób. Jak przygotować stancję na przyjęcie studentów?
Umeblowane i tanie
Studenci nie są zwykle wymagającymi lokatorami. Spora część tej grupy szuka taniego lokum najlepiej dzielonego z kilkoma osobami dla redukcji kosztów. Choć oczywiście kawalerki pozostają w spektrum zainteresowania żaków, to duże lokale obejmujące kilka pokoi też nie muszą zwykle długo czekać na najemców. Oczywiście im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym większa kolejka zainteresowanych. Jako mieszkania studenckie świetnie sprawdzą się nieruchomości położone blisko uniwersytetu lub dobrze z nimi skomunikowane.
W praktyce niewielka część młodych osób studiujących szuka mieszkań urządzonych w wysokim standardzie. Ludzie na tym etapie życiowym często korzystają ze wsparcia rodziców i chcą utrzymać się w nowym mieście jak najtańszym kosztem. Aby móc wyjść naprzeciw tym potrzebom, musimy odpowiednio dostosować standard wnętrza.
Studenci w czasie przeprowadzki rzadko zabierają ze sobą meble, dlatego najczęściej szukają urządzonego wnętrza. W zależności od wielkości lokalu i liczby lokatorów warto zadbać o odpowiednio dużą kuchnię, funkcjonalnie urządzoną łazienkę i część wspólną, czyli na przykład salon. Dla żaków świetnie sprawdzi się proste i praktyczne wyposażenie. Każdy z mieszkańców mieszkania powinien mieć w swoim pokoju oprócz łóżka również biurko i przestrzeń do przechowywania. Na większych stancje świetnie nadają się mieszkania z dwiema łazienkami. Jeśli dysponujemy jedną, najlepiej zaaranżować ją funkcjonalnie montując na przykład prysznic zamiast wanny.
Lokum “odporne” na eksploatację
Studenci będą zadowoleni z prostych i wytrzymałych sprzętów. Aby uniknąć wysokich kosztów ewentualnych zniszczeń, warto zainwestować w odporne na ścieranie podłogi i darować sobie kosztowną armaturę. Wielu rentierów narzeka, że żacy to często kłopotliwi najemcy, którym nie zależy na utrzymaniu mieszkania w dobrym stanie i czystości. Biorąc pod uwagę to ryzyko, jeśli chcemy udostępnić lokum młodym ludziom, urządzamy je tak by było łatwe w sprzątaniu i wyposażone w solidne sprzęty.
Aranżacja mieszkania dla żaków najtańszym kosztem to jeden z podstawowych błędów właścicieli. Jeśli wyposażenie lokalu będzie niskiej jakości, dużo łatwiej może ulegać zniszczeniu. Szkody w ruchomościach to ewentualne konflikty, szczególnie gdy nasi lokatorzy nie dysponują dużym budżetem na utrzymanie. Aby oszczędzić stresu obu stronom warto zaaranżować mieszkanie tak, by było praktyczne i proste w sprzątaniu, malowaniu. Proste prace naprawcze na stancji studenckiej nie powinny być problemem lub generować dużych kosztów.
Dodaj komentarz